SEM. TRITIKAL BC GORAN
Za stočarstvo i industrijsku preradu
• Duljina vegetacije: Srednje kasni
• Visina: 110 – 118 cm
• Otpornost na polijeganje: odlična
• Masa 1000 zrna: 45-47 g
• Hektolitarska masa: 71-76 kg
• Optimalni rok sjetve: 1. – 25. listopada
Slični proizvodi
Hibrid uljane repice
Dokazano dobar u proizvodnji
Visok sadržaj ulja
Rani hibrid
Biljka niže stabljike
Vrhunski prinos zrna
Sadržaj ulja (na AST) oko 48%
Odlična otpornost na poleganje
Dobra otpornost na mraz
Preporučeni sklop u setvi je
od 500.000 do 550.000 biljaka/ha
Novi hibrid tolerantan na herbicide iz grupe imidazilinona. Ima visok potencijal prinosa sa odličnim sadržajem ulja u zrnu (oko 46%). Izrazito nizak sadržaj glukozinata. Ima stablo prosečne visine oko 167cm i mahune otporne na pucanje.
Odlične tolerancije na sve na sve značajnije bolesti repice. Odlična tolerantnost na niske temperature. Prosečan prinos u dve godine komisije za priznavanje sorti iznosio je 4083 kg/ha ili 2,2% više od standarda PT200CL.
Snažna sorta i tokom zime
✔ Rana ozima pšenica sa osjem, odličnog odnosa prinosa i kvaliteta
✔ Niska do srednje visoka sorta (78-85cm)
✔ Vrlo brz pocetni porast
✔ Veliki široki tamnozeleni listovi
✔ Snažna sorta, vrlo dobrog sadržaja i kvaliteta proteina
✔ Srednje otpornosti na mraz
✔ Tolerantna na najvažnije bolesti, narocito na Fusarium
✔ Preporučujemo proizvoačima koji traže vrhunske prinose i dobar kvalitet zrna
✔ Sorta za setvu na svim tipovima zemljišta
✔ Setvena norma 400 – 450 broj klijavih zrna po m2 (220-250 kg/ha)
DK ExpowerPrinos bez kompromisaRani hibrid uljane repice visokog potencijala rodnosti. Intenzivan porast u jesen preporučuje ovaj hibrid za nešto kasnije rokove setve, a visok potencijal grananja obezbeđuje stabilnost prinosa. Zbog niže stabljike nema opasnosti od poleganja a izuzetnim grananjem postiže visoke prinose. Preporučeni sklop u setvi je od 450.000 do 550.000 biljaka/ha.
Prvi Pioneer hibrid sa tolerancijom na herbicide iz grupe imidazilinona. PT200CL je modifikovana verzija dobro poznatog i popularnog hibrida PR46W14.
Ovaj hibrid predstavlja nov pristup u borbi protiv korova uljane repice.
Nova generacija visoko rodnog hibrida visine stabljike oko 170cm. Prosečan sadržaj ulja u zrnu kreće se preko 46%. Vrlo dobre tolerancije na niske temperature. Sadržaj glukozinata je nizak.
Veoma tolerantan na standardne bolesti repice i ekstremno visokog prinosa.
Osobine
Hibrid pogodan za „prljave“ njive
Clearfield® tehnologija za uspešnu proizvodnju i na nešto zakorovljenijim parcelama.
Visoka produktvinost
Odličan balans dužine vegetacije i potencijala prinosa. Veoma dobro prezimljava i brzo se regenriše na proleće.
Više vremena u žetvi
Nešto kraća vegetacija i otpornost na pucanje mahuna. Sa Conradom CL u setvenoj strukturi, dobijate na vremenu.
DK ExalteOtporan i prinosanDK Exalte je sposoban za veoma visoke prinose s vrlo visokim sadržajem ulja. Karakteriše ga tolerantnost na osipanje zrna, brzi jesenji i prolećni razvoj i rano dospeće. Trenutno jedan od najtolerantnijih hibrida na bolesti.
DK Imminent CLHibrid nove DEKALB generacijeDK Iminent CL je hibrid koji se primenjuje u Clearfield tehnologiji proizvodnje uljane repice. Primenom ove tehnologije proizvođači ostvaruju bolju kontrolu korova i maksimalne prinose. Ovaj hibrid nam daje rešenje u borbi protiv korova i fleksibilnost u primeni herbicida. Hibrid za nepovoljne i stresne uslove proizvodnje, stabilan i prilagodljiv. Namenjen je za optimalne rokove setve, a preporučeni sklop u setvi je od 450.000 do 550.000 biljaka/ha.
Dovoljno snažan za postizanje rekordnih prinosa!
Karakteristike
• Ozima pšenica sa osjem i visokim potencijalom za prinos
• Preporučeni rok setve 15-25. oktobar
(dobro podnosi kasnije rokove setve)
• Preporučena gustina setve (broj klijavih zrna po m2)
od 400 do 450 (orijentaciono od 200 do 220 kg)
• Rana do srednje rana sorta odlične otpornosti na
izmrzavanje i poleganje
• Sorta sa jako izraženim visokoproduktivnim bokorenjem,
• Formira sekundarne klasove sa velikim brojem zrna
• Odličan paket otpornosti na bolesti i klasa i stabla
• Stablo prosečne visine 95 cm
• Grupa kvaliteta B2-B1, hlebna sorta sa srednjim sadržajem
proteina u zrnu
• Pogodna za setvu na svim tipovima zemljišta
DK ExstormZa sve uslove gajenjaDK Exstorm ima veoma visoku tolerantnost na pucanje mahune, dobru otpornost na niske temperature i dvostruku otpornost na bolesti. Ukoliko se desi gubitak sklopa hibrid DK Exstorm ga nadomesti grananjem. Hibrid za sve uslove proizvodnje, stabilan sa odličnom fleksibilnošću na stresne uslove tokom celog ciklusa proizvodnje, izuzetno dobro reaguje na intenzivnu proizvodnju. Zahvaljujući RLM 7 genu ima visoku tolerantnost na bolesti. Preporučeni sklop u setvi je od 450.000 do 550.000 biljaka/ha.
Rani hibrid
Biljka srednje visine, izuzetno otporna na poleganje
i otvaranje mahuna
Brz početni porast kako u jesen tako i u proleće
Ranijim cvetanjem i sazrevanjem izbegavaju se rizici
od visokih temperatura, koji utiču na visinu prinosa
Pogodna za sušna područja
Izražena otprnost na pucanje mahuna, kojom se
smanjuje rizik od osipanja pre i u vreme žetve
Otpornost na Sclerotiniu je jako dobra
Sadržaj ulja u proseku iznosi oko 44,4 %
Potencijal prinosa zrna iznosi 5.500 kg/ha
Preporučeni sklop: 450.000 – 500.000 zrna u setvi

Ishrana životinja
Semenska roba
Zaštita bilja
Ishrana bilja
Navodnjavanje
Folije i veziva
Supstrati i kontejneri za rasad
Alati i garden program
AKCIJA